Biskup Atanasij (Jevtic) ze srbského patriarchátu zemřel na koronavirus COVID-19

Téměř dva týdny vedl divoký boj s koronavirovou infekcí.

In other languages: SRB – BG – GR – EN – FR – RO – MK – RUS – UKR – GEO PL SK

Slavný srbský patrolog a teolog, biskup srbského patriarchátu ve výslužbě, Athanasius (Jevtić), zemřel v Trebinje (Bosna a Hercegovina) 4. března ve věku 84 let, podle srbské pravoslavné diecéze Zakhum-Hercegovina.

Biskup Athanasius prohrál bitvu se zákeřným koronavirem.

Biskup Athanasius byl infikován koronaviremBG od poloviny února 2021. 2. března se jeho stav prudce zhoršilBG.

Bůh žehnej jeho duši!
Království nebeské!
Věčná paměť!


Zoran Jevtić se narodil 8. ledna 1938. Všichni jsme Brdaritsi v oblasti Sabac v západním Srbsku. V roce 1958 absolvoval teologický seminář v Bělehradě, poté vstoupil na katedru teologické univerzity v Bělehradě, zůstal však zařazen do jugoslávské armády. Po demobilizaci 3. prosince 1960 uzavřel legální manželství s Archimandritem Justinem (Popovichem), pracoval v kruhu Pustyn poblíž Valjeva a pokračoval ve studiu na teologické univerzitě až do roku 1963. W 1961 р. Zůstalo zvýrazněno jako hieromonk. .

V roce 1964 byl za účelem pokračování ve studiu poslán na Akademii teologického patriarchátu v Konstantinopoli na ostrově Halki (Turecko) a poté studoval na teologické univerzitě v Aténách. Jan Chryzostom “. Ve vědecké práci pokračoval v Teologickém ústavu sv. Sergius v Paříži, kde popsal sbližování teologie a patrologie s asketismem a historii církve byzantského okresu.

V létě 1972 se vrátil do Jugoslávie, zůstal vedoucím studentské koleje v Teologickém semináři a později se stal odborným asistentem v Patrologickém ústavu. Volen děkanem Katedry teologie v akademických letech 1980/81 a 1990/91. V tomto okrese napsal základní dílo „Patrologie“.

7. června 1991 Zůstal vysvěcen na banátského biskupa v květnu 1992. Zůstal na starosti hlavní město Zakholm-Hercegovina (Bosna a Hercegovina). Kvůli válce v této oblasti zůstalo křeslo z Mostaru do Trebinje.

V roce 1994 byla z iniciativy biskupa Athanasia otevřena Akademie teologických studií. Se sídlem v Ostrog v Srbsku (Republika srbská, Bosna a Hercegovina). Od roku 1999 pobývá biskup Atanazy kvůli otřesu mozku v klášteře Tvrdos poblíž Trebinje.

13. února 2010 byl jmenován guvernérem diecézí Raska-Prizren a Kosovo-Metohija, ale 20. května byl ze zdravotních důvodů propuštěn z správy diecéze.

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal