Oświęcenie nadajnika Radia Orthodoxia w Sokółce | ZDJĘCIA

In other languages: BG

Parafia św. Aleksandra Newskiego w Sokółce

W niedzielę 20 grudnia 2020 zwierzchnik diecezji białostocko – gdańskiej Jego Ekscelencja Arcybiskup Jakub dokonał oświęcenia nadajnika Radia Orthodoxia na dzwonnicy cerkwi św. Aleksandra Newskiego w Sokółce. Pierwsza prawosławna rozgłośnia radiowa w Polsce będzie emitować swój program dla mieszkańców Sokólszczyzny na częstotliwości 91.3 FM.

Przygotowania do uruchomienia stacji nadawczej w Sokółce trwały kilkanaście miesięcy. Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Jakuba rozpoczęły się starania o uzyskanie nowej częstotliwości w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Następnie przystąpiono do zbiórki funduszy oraz przygotowania projektów technicznych. Na dzwonnicy przy cerkwi Aleksandra Newskiego zainstalowano 4 anteny pionowe o charakterystyce kierunkowej. Nadajnik o mocy 200 watów został umieszczony w dzwonnicy cerkwi. Sygnał do stacji nadawczej dosyłany jest za pośrednictwem łącza światłowodowego.

Radio Orthodxia nadaje w Sokółce codziennie od godziny 16:00 do 21:00 na częstotliwości 91.3 FM. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sygnał obejmuje swoim zasięgiem miejscowości w obrębie 20-30 kilometrów od Sokółki.

Redakcja Radia Orthodoxia składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w uruchomienie stacji nadawczej w Sokółce. Szczególne podziękowania składamy o. dziekanowi Włodzimierzowi Misijukowi proboszczowi Sokólskiej parafii za wsparcie oraz udostępnienie dzwonnicy do instalacji. Dziękujemy proboszczom dekanatów białostockiego, sokólskiego oraz gródeckiego za przeprowadzenie w parafiach kolekty. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do wszystkich sponsorów i ofiarodawców bez wsparcia, których realizacja tej kosztownej inwestycji nie byłaby możliwa.

Wszelkie uwagi związane z emisją programu Radia Orthodoxia w Siemiatyczach można przesyłać na adres kontakt@orthodoxia.pl

fot. Adam Matyszczyk

Źródło: Orthodoxia.pl

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal