Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Sayın Michael R. Pompeo Ekümenik Patrikhane’mizi 17 Kasım Salı günü ziyaret edecektir

In other languages: GRENBG

Basın Açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Sayın Michael R. Pompeo, yedi ülkeyi kapsayan on günlük ziyaret programında Ekümenik Patrikhane’mizi de ziyaret etmek istemesi bizleri son derece memnun etmiştir. Sayın Bakan, Patrikhane’mizi 17 Kasım Salı günü ziyaret edecektir.

Eski ABD Dışişleri Bakanları Madeleine Albright, John Kerry ve Hillary Clinton’un ziyaretleri gibi, Sayın Bakanın bu ziyareti, 1700 yıllık tarihe sahip olan ve medeniyete değerli katkılar sunan Patrikhane’mizin dünyadaki önemine ve saygınlığına işaret etmektedir.

Sayın Pompeo, ziyaretinde Ekümenik Patrik I. Bartholomeos ile temel insan hakları ve inanç özgürlüğü konularını görüşmeyi istemişlerdir. Bilindiği üzere, bu değerlerin dünyada geliştirilmesi ABD’nin önceliklerindendir.

Dışişleri Bakanı Sayın Pompeo, Şubat 2019’da, Patrik Hazretleri’ni dünyadaki barış ve istikrarın tesisi için dinlerin etkisi ve rolü konularında görüş teatisinde bulunmak üzere, Washington DC‘ye davet etmişler, ancak Patrik Hazretleri’nin programı uygun olmadığından katılamamışlardır.

Sayın Bakan ve değerli maiyetiyle yapılacak olan görüşmenin hayırlı olmasını temenni eder, seyahatlerinde başarılar dileriz.

Fener, 15 Kasım 2020
Sen Sinod Meclisi Sekreterliği

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal