Akcja charytatywna wrocławskiej katedry

In other languages: BG


ks. Mieczysław Oleśniewicz, 16.06.2020

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Jerzego, Prawosławnego Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego, Katedralna Parafia Prawosławna we Wrocławiu rozpoczęła współpracę z lokalnym Bankiem Żywności we Wrocławiu, która ma na celu wspomożenie osób potrzebujących w ramach cyklicznego dostarczania produktów żywnościowych. Dary będą odbierane przez parafię, a następnie rozdysponowywane pomiędzy zgłoszonych seniorów, osoby samotne, jak i rodziny potrzebujące wsparcia. Pomoc skierowane jest przede wszystkim do cudzoziemców z Ukrainy, Białorusi oraz Gruzji mieszkających na Dolnym Śląsku. Przygotowane paczki trafią głównie do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej w związku z pandemią COVID-19.

Obecnie praca wielu instytucji pomocowych jest ograniczona i każda pomoc może przyczynić się do zmniejszenia problemu ubóstwa oraz wsparcia zaspokajenia podstawowych potrzeb życiowych osób potrzebujących. W pierwszej partii przekazanej z Banku Żywności znalazły się m.in. produkty zbożowe, dania błyskawiczne, napoje, warzywa konserowe, mleko oraz słone przekąski i słodycze. Było to ponad 400 kg żywności, które trafią do ok. 80 osób. Rozpoczęta współpraca ma mieć charakter długoterminowy i docelowo objąć pomocą osoby w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

Ze strony parafii koordynatorami akcji są ks. protodiakon Mieczysław Oleśniewicz oraz Anna Demczuk. W przygotowywanie paczek chętnie włączyli się także wrocławscy parafianie, którzy pomogli zarówno z transportem, jak i pakowaniem produktów. Większość paczek już trafiła do osób potrzebujących, aby pomóc im przetrwać ten trudny czas.Źródło: Prawosławna Diecezja Wrocławsko-Szczecińska


 

Donate to Doxologia Infonews

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

 

Follow us on Twitter:

@doxologiainews

 

Follow us on Facebook page:

@doxologiainfonews

 

Join our Facebook group:

@doxologiainfonews.group

 

Follow us on Instagram:

@doxologiainfonews

 

Follow us on ВКонтакте:

@doxologiainfonews

 

Join our Telegram channel:

@doxologiainfonews

 

Subscribe to us on YouTube:

@doxologiainfonews


✎ КОМЕНТАРИ • COMMENTS ✎