Атинскиот Архиепископ е заразен со Covid-19

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Нема ништо политичко во нашата одлука за Црквата во Република Северна Македонија, рече Ловчанскиот митрополит Гавриил

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Во грчките медиуми се шират лажни вести за Бугарската Патријаршија (обновено)

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Continue Reading

Пендаровски за Бугарската црква: Кои сте вие да размислувате за името на МПЦ-ОА?

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Архимандритот Дионисиј се покаја. Одлуката на Синодот на БПЦ

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Бугарската Патријаршија стапи во канонска заедница со Охридската Архиепископија

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Српскиот патријарх пречекан во Калишта

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Соопштение за јавноста на Светиот и Свештен Синод на Вселенската Патријаршија (14 јуни 2022 г.)

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Божествена литургија на Охридскиот Архиепископ во Константинопол за Свети Дух | Во живо

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Ковачевски: Честитки за македонскиот народ кој со прифаќањето на Охридската Архиепископија за канонска црква гордо стои во заедницата на православните цркви

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Ковачевски: Му благодариме на Патријархот Вартоломеј што стави крај на една историска неправда чие решавање е од посебен национален интерес

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Премиерот Ковачевски ја проследи Патријаршката и Синодална Света Литургија каде на македонски јазик ги прочита Симболот на верата и молитвата „Оче наш“

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Прва заедничка Патријаршиска и синодална света литургија на Вселенскиот патријархот Вартоломеј и архиепископот Стефан | LIVE

Сослужение меѓу Вселенскиот Патријарх и Охридскиот Архиепископ на Педесетница во Фанар

Continue Reading

Именденско торжество во Цариград

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Големо благодарам од Архиепископот Стефан до Вселенскиот Патријарх Вартомомеј

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Охридскиот Архиепископ пристигна во Туркије за именденот на Вселенскиот Патријарх

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Синодот на Грчката Црква: Задоволство од Охридската Архиепископија и силни приговори до Српската Патријаршија

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Програма за посетата на Охридскиот Архиепископ Стефан во Фанар и храмот Света Троица на плоштадот Таксим

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Комисија за верски заедници: Очекуваме во најскоро време Вселенскиот патријарх да го издаде томосот за автокефалност на МПЦ-ОА

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Охридскиот Архиепископ: Од Вселенската Патријаршија со нетрпение го очекуваме крајното решение на нашето црковно прашање

You need to login to view this content. Please Login. Not a Member? Join Us

Don`t copy text!