Архієпископ Кіпру: Я піду у відставку, коли Бог захоче. Росіяни не мають рації щодо українського питання | VIDEO

In other languages: GR – BG EN

Архієпископ Кіпр Хризостом з Кіпру заявив, що готовий «залишити Землю», коли Бог цього хоче, і що йому байдуже, хто стане його наступником. Він також повторив, що «росіяни не мали рації» щодо питання Церкви України.

Проблеми зі здоров’ям, з якими стикався архієпископ Кіпр, окрім похилого віку, змушують деяких людей у ​​певних колах почати обговорення питання спадкоємства. Глава Кіпрської церкви в інтерв’ю, яке було дано  Cyprus Times, чітко заявив, що про відставку не йдеться.

«Я не знаю, скільки ще Бог хоче, щоб я жила. Я борюся. Я не збираюся здаватися, ані зацікавлений у призначенні наступника. У мене немає підстав для цього», – підкреслив він.

«Бог випробовує нас стільки, скільки ми можемо витримати», – сказав він, коли його запитали про стан його здоров’я. І, висловлюючись від щирого серця, він визнав, що час для нього вже не є проблемою. «Незалежно від того, житиму я день, місяць чи рік довше, це буде Боже рішення», – зазначив він.

«Відтепер я належу до Бога. Мене час не цікавить», – додав він. Крім того, він зізнався, що будував плани щодо того, де хотів би бути похований.

«Я сказав їм, що маю до цього підготуватися. Я не знаю, коли я помру. Всякий раз, коли Бог хоче, щоб я покинув Землю, я буду готовий», – підсумував він.

Випуск Церкви України: «Я їм пояснив; вони не хотіли розуміти. Мені байдуже.“

Коли його попросили прокоментувати питання, що виникло з визнанням автокефалії Православної церкви України, архієпископ наполягав на своїй позиції: «Росіяни не праві».

Посилаючись на реакцію Первосвящеників-членів Священного Синоду, він сказав: «Я пояснив їм; вони не хотіли розуміти. Мені байдуже».

Щодо розвитку подій щодо кіпрського питання, з огляду на неформальну п’ятисторонню зустріч, архієпископ заявив, що незалежно від лідера політика Туреччини не зміниться: «Анкара має перевагу».

«Якщо Туреччина дійсно зібраться, ми повинні встати і піти (стіл переговорів), високо нахиливши голову», – додав він.

«Я громадянин і маю право говорити про свою батьківщину, ніхто не може забрати це від мене», – сказав він, коли його попросили прокоментувати реакцію, яку він часом викликав своїми заявами.

Він вважав, що інфекція Covid-19 «залишиться з нами», і закликав громадськість зробити щеплення. «Ми повинні жити з вірусом без будь-яких проблем, але не так, як сьогодні, коли наші люди не можуть терпіти, коли їх затримують в будинку», – сказав він.

Глава Кіпрської церкви був дуже чітким стосовно митрополита Морфу, коли його попросили висловитись про його все частіші коментарі щодо пандемії. «Чи довіряв би я духовнику замість всесвітньо відомих лікарів у таких справах? Ви несерйозно ставитесь», – підкреслив він.

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal