У США парафія перейшла із РПЦЗ до Вселенського Патріархату


Свято-Миколаївська парафія РПЦЗ у Ред-Бенку, штат Нью-Джерсі, заснована у 1950 році, перейшла напередодні Різдва до Слов’янського вікаріатства Американської архиєпископії Вселенського Патріархату під омофор архиєпископа Елпідофора.

Про це повідомляє офіційний сайт вікаріатства, інформує Newsua.

«У такий довгоочікуваний, сповнений духовної радості і Божественної благодаті день, хочу висловити особливу подяку Високопреосвященнішому Елпідофорові, Архиєпископу Американському… за мудре розуміння і бажання допомогти приходу у його проханнях. У цьому питанні багато архиєреїв не розуміли, як вчинити, а Владика Елпідофор знайшов Соломонове рішення “як Богові догодити і народ Божий привести до спасіння”. За його благословенням сьогодні освячено храм, здійснено Божественну літургію і всі бажаючі сповідалися та причастилися Святих Христових Таїн. Хочеться висловити подяку вікарію Слов’янського вікаріатства архимандриту Олександру за духовне окормлення, поради та молитви», — зокрема, зазначив отець Олександр.

У 1955 році громада в Ред-Бенку придбала будівлю колишньої баптистської церкви 1910 року. Спочатку більшість парафії складали члени Кубанської станиці Ред-Бенко, тому храм називали «козацьким». У 2010-х роках між парафіяльною радою з одного боку, настоятелем та священноначалієм з іншого стався конфлікт, внаслідок чого з 2014 року Свято-Миколаївська церква залишалася без священника, парафіяни молилися мирським чином. З 2020 року парафією почав опікуватися настоятель Іоанно-Предтеченського собору в Брукліні, Нью-Йорк, протоієрей Олександр Беля.

У грудні минулого року о. Олександр здійснив чин малого освячення церкви, в якій після оновлення починається нове парафіяльне життя. У проповіді після богослужіння о. Олександр зазначив, що віруючий православний народ у Ред-Бенку багато зазнав і витерпів. Прихожани, маючи тверду віру до Бога, любов до свого храму і терпіння, виявлені за прикладом небесного покровителя громади, змогли подолати багато випробувань, що випали на прихід у відстоюванні храму, який хотіли закрити і ліквідувати.

Джерело: risu.ua

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal