Начало » Other languages » Українська » Патріарх Феодор: РПЦ, використовуючи світську владу і насильство, почала поневолювати інші Церкви

Патріарх Феодор: РПЦ, використовуючи світську владу і насильство, почала поневолювати інші Церкви


Російська Православна Церква, використовуючи світську владу і насильство почала поневолювати інші Помісні Православні Церкви. Так вона поступила із Київською митрополією Вселенського Патріархату.

Про це йдеться у посланні патріарха Александрійського Феодора.

«Російська Церква, бажаючи підвищити свою владу та авторитет у православному світі, використовуючи свою світську владу, а іноді й насильство, почала наступати та “поневолювати” сусідні Православні Церкви, як вона зробила з Митрополією Києва в Україні, митрополією, яка завжди належала Вселенському патріархату», – йдеться в посланні патріарха всієї Африки.

Він зауважив, що Російська Церква, що стала автокефальною лише в 1589 р., через Російську Імперію, отримала велику фінансову силу і міць, і це створило дуже багато проблем у тому, як вона сама бере свою роль та місію.

«З розпадом Совєтського Союзу, до якого входили і Росія, і Україна, 1991 року українці, які були іншим від росіян народом, захотіли мати свою незалежну (Автокефальну) від Московського патріархату Церкву, з чим Російська Церква була рішуче не згодна», – підкреслив патріарх Феодор.

Він нагадав, що після багатьох пригод, православні українські брати звернулися до Вселенського Патріархату, який є єдиним відповідальним, і у 2019 році здобули свою незалежну, тобто Автокефальну Церкву.

За словами патріарха Феодора, РПЦ помстилась Александрійській Церкві за визнання ПЦУ.

«Наш патріархат також погодився з цим актом Вселенського патріархату, оскільки він відповідає священним правилам та традиціям нашої Церкви. На жаль, Російська Церква, щоб помститись, порушила традицію Вселенських Соборів, які шанувалися всіма патріархами Росії до сьогоднішнього дня, і поспішила створити тут, у благословенній Африці, свою Церкву (Екзархат) як дію і практику чисто натхненну від “колоніалізму” і намагається “украсти” священників та християн із нашого патріархату, використовуючи неприпустимі способи», – підсумував патріарх Феодор.

Нагадаємо, 29 грудня 2021 року Синод РПЦ у журналі №100 постановив прийняти до себе «102 клірики Александрійського Патріархату з восьми країн Африки, згідно з поданими проханнями». У РПЦ заявляють, що клірики з Африки нібито самі попросились до Московського патріархату, через  згадування патріархом Александрійським імені предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, що є визнанням ПЦУ. 

Джерело: df.news

Support Doxologia Infonews to continue receiving quality church, religious news

Donate to Doxologia Infonews. Your support is invaluable to us. Thank you!

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46BPBI88984030687601

or through PayPal