Начало » Other languages » Українська » Дії РПЦ щодо Александрійського Патріархату – це релігійний тероризм, – архієпископ УПЦ в США

Дії РПЦ щодо Александрійського Патріархату – це релігійний тероризм, – архієпископ УПЦ в США

ELBG


Релігійним тероризмом назвав дії Російської православної церкви щодо Александрійського Патріархату очільник Західної єпархії Української православної церкви у США архієпископ Даниїл Зелінський. Свою позицію єрарх виклав у дописі на власній сторінці у Фейсбук.

“Останні кілька днів пройшли в численних спекуляціях щодо дій Російської православної церкви щодо стародавнього Олександрійського Патріархату, але відверто і щодо інших Православних Церков по всьому світу. Це вже не питання духовно-канонічного етикету – духовної поведінки – я назву цей новий «витвір» сучасного російського православ’я релігійним тероризмом”, – написав архієрей.

“Це вже не дискусія про посткомуністичний православний регіон, що страждає, а про керівництво Церкви, яке свідомо вирішує нищити мир і спокій у тих частинах світу, які і так страждають; де християнство намагається принести надію та стабільність. Сподіваюся, що духовна свідомість Православної Церкви усвідомить зловживання та насильство Російської Церкви, яка діє згідно поведінки своєї держави”, – зауважив архієпископ Даниїл.

Нагадаємо, 29 грудня 2021 року Синод РПЦ у журналі №100 постановив прийняти до себе “102 клірики Александрійського Патріархату з восьми країн Африки, згідно з поданими проханнями”. У РПЦ заявляють, що клірики з Африки нібито самі попросились до Московського патріархату, через згадування патріархом Александрійським імені митрополита Епіфанія, що фактично є визнанням ПЦУ.

Джерело: df.news

Support Doxologia Infonews to continue receiving quality church, religious news

Donate to Doxologia Infonews. Your support is invaluable to us. Thank you!

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46BPBI88984030687601

or through PayPal