Украинци и украински дипломати пяха рождественски песни във Вселенската Патриаршия | VIDEO

UA – EL


На 25 декември 2021, след Празничната Рождественска Божествена Литургия в Храма на Свети Георги във Фанар, черкуващите гости от Украйна и украински дипломати пред храма изпяха украински рождественски песни, като поздравиха всички присъстващи православни християни за празника, съобщи Генералното консулство на Украйна в Истанбул.

Заедно с общността на Украинското дружество в Истанбул (Константинопол) в рождественските песни се включиха Великият Сингел на Вселенската Патриаршия отец Яков Крочак, Генералният консул на Украйна в Истанбул г-н Роман Недилски и съпругата му Людмила, украински дипломати, делегация от Тернопил, свещеници от Украйна и туристи, посещаващи Патриаршията.

✨🎄 З Різдвом Христовим! Сьогодні після святкової літургії у Вселенському Патріархаті українці, які були тієї миті там, заспівали Різдвяні колядки, вітаючи всіх присутніх зі святом. Разом із громадою з Українське Товариство в Стамбулі – Ukrayna Dayanışma Derneği колядували Отець Яків, Генконсул Roman Nedilskyi з дружиною Людмилою, українські дипломати, делегація з Тернополя, священники з України та туристи, які відвідували Патріархію. Сердечно вітаємо зі святом! Зичимо всім міцного здоров’я, миру та щастя!💙💛 І дякуємо всім, хто був сьогодні з нами! Більше – на відео за лінком з прямої трансляції: https://www.instagram.com/tv/CX5sNZJBlRz/?utm_medium=copy_link

Posted by Генеральне консульство України в Стамбулі /Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu on Saturday, December 25, 2021

Източник: df.news

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal