На Вінниччині парафіяни ПЦУ виграли всі суди проти РПЦвУ і потрапили до свого храму, який стояв зачинений із 2019 року


У селі Новоживотів парафія ще у березні 2019 року проголосувала за приєднання до незалежної від Кремля Православної церкви України й від того часу представники РПЦвУ перешкоджають їм проводити богослужіння у храмі. Віряни і духовенство Моспатріархату блокують доступ до храму і судяться із своїми колишніми парафіянами, які перереєстрували громаду в ПЦУ у квітні 2019 року.

Отець Ярослав, який зараз є настоятелем храму ПЦУ в Новоживотові, розповів у коментарі Духовному Фронту України, що вже третій рік представники Московського патріархату не хочуть давати громаді можливості спокійно молитись. Віряни ПЦУ навіть звернулись до суду, щоб відстояти право спокійно і безперешкодно користуватись храмом.

Рівненський господарський апеляційний суд 6 вересня заборонив Тульчинській єпархії Московського патріархату перешкоджати ПЦУ користуватись майном храму. Крім того, суд у своєму рішенні зазначив, що всі дії РПЦвУ на території храму, повинні узгоджуватись із релігійною громадою ПЦУ в Новоживотові й чинитись з дозволу законної релігійної громади.

Також суд постановив, що служитель РПЦвУ Петро Монастирський не є настоятелем громади ПЦУ в Новоживотові. Крім цього суд стягнув із РПЦвУ 17 тисяч гривень судових зборів.

«Це вже остаточне рішення. І згідно з цим рішенням, суд встановив, що Тульчинська єпархія перешкоджає законній релігійній діяльності парафії ПЦУ і заборонив їй вчиняти такі дії. Задовільнив наш позов частково, – розповідає священник ПЦУ отець Ярослав. – Ключі вже нам не потрібно віддавати, бо вони у нас вже є, але ми не можемо потрапити до храму, бо вони (представники РПЦвУ, – ред.) забивають замок. Ми змогли нещодавно потрапити до храму, але вони вкотре навідались до церкви й відтоді не припиняють спроби перешкоджати нам проводити богослужіння».

Суд також підтвердив, що власниками храму є громада ПЦУ, яка має право користуватись майном храму і безпосередньо самим храмом без перешкод з боку сторонніх осіб. На основі цього рішення парафіяни ПЦУ потрапили у власний храм 5 жовтня 2021 року.

Отець Ярослав уточнив, що зараз, попри рішення суду, звершувати молитви їм перешкоджає митрополит РПЦвУ Іоанафан (Єлецький) із групою невідомих осіб.

«Ми прийшли в храм 5 жовтня. Представники Московського патріархату одразу хутко прибули на місце, перешкоджали нам входити до храму і виходити з нього, намагались заблокувати двері. В нас є це на відео зафіксовано. Ми викликали поліцію. Співробітникам поліції показали рішення суду і поліція визнала, що за нами правда», – каже отець Ярослав.

Він додав: «Священник РПЦвУ Петро влаштував штовханину з начальником поліції. А коли ми виходили з храму після богослужіння, то представники РПЦвУ не давали нам можливості зачинити його. Вони виламували двері, намагаючись зіпсувати замок. Ми заледве їх закрили і розійшлись, щоб не створювати конфлікт. Та вони ще залишились біля храму і ще довго зчиняли там галас».

Попри те, що за всіма документами та рішеннями суду РПЦвУ немає ніякого права до храму в Новоживотові, вони поширюють в ЗМІ неправдиву інформацію про “захоплення храму”. Це вже традиційна тактика Моспатріархату в таких ситуаціях. Нещодавно митрополит РПЦвУ Антоній (Паканич) нарахував близько «500 захоплень».

Громада ПЦУ на чолі із священником отцем Ярославом буде молитись в храмі 10 жовтня і в неділю 11 жовтня. Вони очікують, що будуть чергові провокації з боку вірян і керівництва РПЦвУ. Водночас віряни ПЦУ написали заяву в поліцію про невиконання рішення суду і вже, як відомо, правоохоронцями розпочато провадження із внесенням до ЄРДР.

Варто також зазначити, що юридично громади РПЦвУ в Новоживотові не існує, адже колишня громада Моспатріархату перереєструвалась на громаду ПЦУ.

Тепер у РПЦвУ подали на парафію ПЦУ до суду і хочуть скасувати дію її статуту. Спочатку вони позивались проти держреєстратора Ігоря Салецького, нібито він провів неправильну процедуру перереєстрації. Втім, ця спроба Моспатріархату перешкодити переходу парафії до складу ПЦУ провалилась.

Джерело: df.news

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal