Ми християнізували росіян, не кажучи вже про те, що ми їх цивілізували – Вселенський Патріарх

Ecumenical Orthodox Patriarch Bartholomew I leads the Easter Resurrection Service behind closed doors for COVID-19 measures at Patriarchal Cathdral of St. George in Istanbul, Turkey, April 18, 2020

In other languages: ELEN BG


Передача Київської митрополії Московському Патріархату наприкінці XVIІ століття відбулася під тиском.

Про це заявив Вселенський Патріарх Варфоломій в інтерв’ю кіпрській газеті «Політіс» з нагоди 30-річчя обрання на патріарший престол.

За його словами, нинішня різка реакція Московського Патріархату – це наслідок того, що через століття Константинопольська Церква-Мати відновлює справедливість у Києві.

“На мого попередника Діонісія IV чинили тиск, щоб він підписав лист про передачу. Мій попередник Єремія раніше був ув’язнений… І тепер мене, скромного спадкоємця цих шанованих людей, ображають і змушують підкорятися світським вимогам тих, хто, зважаючи на наші канонічні та історичні аргументи, проектує свою економічну та світську силу та владу”, – наголосив Варфоломій.

Він зазначив, що несе відповідальність перед своїми попередниками, перед історією, перед Божим народом, який “очікує від Константинополя тільки правди, далекої від тимчасових інтересів та грошей”.

«Один з аспектів, який свідомо, можливо, навмисно, замовчується, полягає в тому, що Вселенський Патріархат не розірвав спілкування з Московським Патріархатом саме тому, що не вважає, що сталось порушення церковного порядку і канонічного права. Це означає, що наше власне серце не закрита для братів (із РПЦ, – ред.). Зовсім навпаки. Якби митрополит Онуфрій погодився взяти участь в об’єднавчому Соборі, на який Мати-Церква запросила його разом з іншими братніми архієреями, то, можливо, сьогодні все склалося б інакше. Це не так. Вони відмовилися всім тілом (церкви, – ред.) сприяти єдності і вважали за краще відокремлення, порушуючи спілкування і погрожуючи розколом», – сказав патріарх Варфоломій

«Ми сподіваємося, що брати вчасно зрозуміють помилковість свого вибору, тому що життя Православної Церкви України протікає в Святому Дусі, а ті, хто позбавив себе спілкування з Матір’ю – це ті, хто свідомо чи ні вибирає церковну самотність, і це не має благословення, як ми говоримо», – підсумував патріарх Варфоломій.

Вселенський патріарх прокоментував, що так зване «першість» Константинополя-це новий винахід, оскільки він використовується з негативним відтінком і описується як «папський», очевидно, бажаючи дратувати та скандалізувати деяких наших братів. Я хочу запитати: чи не кожна єпархія має Першу? Чи не кожна церква має першого?

Якщо у нас немає Першого, то ми є федерацією місцевих адміністративних церковних груп, а не суспільством, як передбачає наша еклезіологія, помісних Церков на чолі з Першим.

Ця федерація, нова еклезіологія, показує, що деякі брати не йдуть по стопах наших батьків.

Словом, справжній Перший тільки допомагає, тільки жертвує, не витрачається, спорожняється, програє, щоб світ переміг, розп’ятий, але до того часу!

З цієї точки зору, нас у Фанарі, безумовно, засмутила ініціатива «братської зустрічі» в Аммані. Це все нове для навчання нашої Церкви та її традицій.

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal