Митрополит Епіфаній розповів, як Москва шантажує глав Помісних Церков за визнання ПЦУ | VIDEO

In other languages: BG


В інтерв’ю Сакену Аймурзаєву для YouTube-каналу DetectorUA Предстоятель ПЦУ розповів, як РПЦ шантажує усіх, хто визнав чи готується визнати ПЦУ.

Як приклад, він навів негативну реакцію Москви на спільне Богослужіння Митрополита Епіфанія з Олександрійським Патріархом на острові Імврос у серпні 2021 року. Синод РПЦ засудив Феодора і заявив про готовність брати кліриків, які не погоджуються з такими діями Патріарха.

Митрополит Епіфаній повідомив, що ніщо не зупинить ПЦУ мати нові співслужіння:

„Було вже співслужіння з Олександрійським Патріархом, який є другим по честі після Вселенського Патріарха. А далі ми будемо співслужити з іншими Предстоятелями, які долучилися до визнання Української автокефальної Церкви”, – наголосив Митрополит Епіфаній.

Він не озвучив з ким саме співслужитиме, аби не дати Москві можливостей знову протидіяти.

Предстоятель ПЦУ зауважив, що про протидію з боку РПЦ повідомляють йому глави Помісних Церков, які визнали Українську Церкву.

„Навіть була протидія тому, щоб не було співслужіння на острові Імврос, щоб Олександрійський Патріарх не прибув на це святкування“,– повідомив Митрополит Епіфаній.

Очільник ПЦУ також прокоментував оголошення Синоду РПЦ про бажання деяких кліриків Олександрійського Патріархату, які засуджують співслужіння Феодора з Епіфанієм, перейти в РПЦ. Митрополит Епіфаній поставив під сумнів такий демарш кліриків Олександрійського Патріархату:

“Невідомо, чи взагалі існують такі клірики. Це певний шантаж”, – резюмував Митрополит Епіфаній.

Він також повідомив, що запросив Патріарха Феодора відвідати Україну, повідомляє Релігійна правда.

Джерело: risu.ua

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal