“Миряни” стали на захист власника “БРСМ-Нафти”, який спонсорує РПЦвУ


Кишенькова організація РПЦ в Україні (УПЦ МП) “Миряни” стали на захист власника мережі заправок “БРСМ-нафта” Андрія Біби, який спонсорує будівництво храмів цієї Церкви.

Організація “Миряни” опублікувала звернення до президента Володимира Зеленського, в якому скаржиться на акції бойкоту заправок Біби та просить главу держави “взяти ситуацію під свій контроль”.

У зверненні “Миряни” заявляють, що Бібу “тероризують за православну віру та допомогу” УПЦ МП.

У тексті згадується, що минулого місяці члени “Правого сектору” провели низку акцій, “спрямованих на припинення діяльності мережі АЗС “БРСМ-нафта”.

І дійсно, 15 вересня у Львові активісти “Правого сектору” провели пікет біля заправки “БРСМ” з вимогою припинити фінансування храмів Московської Церкви в Україні, яку називали “окупаційною організацією”.

Схожа акція відбулась 29 вересня у Тернополі. Примітно, що “Миряни” помилилися із датою, вказавши, що ця акція пройшла 1 жовтня. Ймовірно, що укладач звернення не надто переймався перевіркою дат і фактів.

“Під час акції радикали звинуватили власника підприємства Андрія Бібу у фінансуванні антиукраїнської діяльності, назвали священників УПЦ агентами ФСБ та ворогами України”, – скаржаться “Миряни” у зверненні до президента.

Також згадується відеозвернення одного з лідерів “Правого сектору” Василя Лабайчука, в якому він закликав українців бойкотувати заправки Біби.

Зокрема, він “назвав мережу АЗС “БРСМ-нафта” інструментом гібридної війни проти України та звинуватив у фінансуванні цієї війни, а УПЦ – підрозділом ФСБ і закликав “завдати удари по Церкві Московського Патріархату і по їх фінансово-економічних потугах”.

В організації УПЦ МП “Миряни” вважають, що такі дії розпалюють релігійну ворожнечу та ненависть, оскільки “формують в українському суспільстві негативне ставлення” до УПЦ МП.

Також “Миряни” підтверджують, що Біба є парафіянином Московської Церкви в Україні, який профінансував будівництво 50 храмів цієї Церкви. До речі, сам Біба раніше заявляв, що веде 78 храмів по всій Україні (про це він сказав у сюжеті програми “Гроші”, який вийшов у травні 2021 року).

У зверненні висловлюють “занепокоєння”, що такі дії активістів можуть “сколихнути хвилю насильства в країні та спровокувати активізацію нових конфліктів на релігійному ґрунті”.

У зв’язку з цим “Миряни” попросили президента “дати доручення правоохоронним органам надати правову оцінку діям та висловлюванням представників “Правого сектору” щодо Української Православної Церкви (УПЦ МП, – ред.) та власника мережі АЗС “БРСМ-нафта” Андрія Біби”.

Зазначимо, що у СБУ розслідують кримінальну справу, де фігурують власники та керівництво компанії “БРСМ-нафта”. Вона пов’язана із заподіянням шкоди екології та мешканцям населених пунктів біля Васильківа, де у 2015 році сталися масштабний вибух із пожежею на нафтобазі цієї компанії. Пожежа вирувала більше тижня, у вогні загинули шестеро людей – четверо пожежних і двоє працівників нафтобази.

У жовтні 202о року СБУ проводила обшуки в офісах “БРСМ-Нафта” у справі щодо незаконного виготовлення, зберігання та збуту неякісного пального. Про результати обшуків не повідомлялось.

Тоді ж розслідування журналістів програми Наші гроші з Денисом Бігусом виявило, що всеукраїнська мережа автозаправних станцій “БРСМ-нафта” фінансує діяльність політичного проєкту “Партія Шарія”, лідером якого є проросійський блогер Анатолій Шарій. Тоді компанія подала до суду проти журналістів, але програла. Примітно, що сам Андрій Біба не тільки не приховував факт фінансування Шарія, а навіть публічно висловив симпатію блогеру.

Джерело: religionpravda.com.ua

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal