Екзарх Вселенського патріарха бере участь в обговоренні видання документів православно-католицького діалогу | VIDEO


26 жовтня у Києві розпочалась міжнародна конференція «Католицько-православні документи та їх рецепція в Україні» в рамках якої відбулась презентація та обговорення українського перекладу документів православно-католицького діалогу. У ній бере участь екзарх Вселенського патріарха в Україні єпископ Команський Михаїл (Аніщенко). Документи були напрацьовані офіційною міжнародною православно-католицькою комісією за останні 40 років і тепер перекладені українською мовою.

Захід розпочався об 11:00 на території Національного заповідника «Софія Київська» у головній залі музею «Будинок митрополита». Конференцію організовує Комісія УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин спільно з Відкритим православним університетом Святої Софії-Премудрості. У конференції також беруть участь глава УГКЦ архієпископ Святослава (Шевчук), протоєрей Георгій Коваленко, офіційний представник Спільної міжнародної комісії з діалогу між Католицькою та Православною Церквами, архимандрит Кирило Говорун та інші.

О 12:30 запланована зустріч організаторів заходу з пресою, а о 15:00 завершення конференції.

В УГКЦ кажуть, що прагнуть втілити здобутки Спільної мiжнародної комісії для опрацювання майбутнього діалогу з православними церквами в Україні, у якому провідними темами могли б стати: взаємне визнання Таїнств у Церкві тощо. Збірник документів підготовлений для широкого кола читачів, зацікавлених у питаннях міжцерковних стосунків та екуменізму.

В передмові до книги голова комісії УГКЦ з міжконфесійних відносин священник УГКЦ Ігор Шабан пише, що зближення між Католицькою та Православною Церквами розпочалося з моменту проголошення 7 грудня 1965 року Спільної декларації Католицької Церкви та Константинопольського Патріархату з нагоди зняття анафем та особистих зустрічей папи Павла VI з константинопольським патріархом Афінагором I (1964 р. i 1967 р.). Трохи згодом, у 1979 році, папа Іван Павло II і патріарх Димитрiй I оголосили про початок офіційного богословського діалогу. До цієї нової Спільної міжнародної комісії з богословського діалогу між Римсько-Католицькою Церквою та Православною Церквою покликано духовенство та богословів з обох церков у рівній кількості. З православного боку присутніми були представники всіх автокефальних Церков.

Конференція: "Католицько-православні документи та їх рецепція в Україні". Частина І

Презентація українського перекладу і обговорення документів православно-католицького діалогу, які були напрацьовані офіційною міжнародною двосторонньою комісією за останні 40 років.

Posted by ЖИВЕ телебачення Zhyve.tv on Monday, October 25, 2021

Джерело: df.news

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal