Патріарх РПЦ перетворює Московський Патріархат на сектантську самозамкнену групу, – речник ПЦУ

In other languages: BG


В ПЦУ скептично відреагували на підготовку РПЦ до Архиєреського Собору, на якому планують оголосити Патріарха Варфоломія єретиком за визнанння ПЦУ.

Речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) у Фейсбук висловив думку, що зараз РПЦ на чолі з похилим Патріархом Кирилом переживає непрості часи і адекватних рішень від очільника Російської Церкви годі сподіватися.

„Готуючись до Архиєрейського собору РПЦ (першого з кінця 2017 року, тобто першого за час розриву відносин МП з частиною Помісних Церков), Патріарх Кирил провів конференцію, на якій було накреслено головну ідеологічну лінію – «у всіх проблемах винен Константинопольський Патріархат та Патріарх Варфоломій особисто».

На думку єрарха ПЦУ, Патріарх РПЦ не здатен визнати власну провину та системні проблеми в неадекватній позиції РПЦ щодо викликів сучасності.

„Ба, більше – він вже, здається, швидко втрачає зв’язок з реальністю, що видно на прикладі, коли у свято Різдва Богородиці (21.09) він присвячує проповідь Покрову (14.10) – так, ніби забув, що ж власне цього дня святкується.

Тому сподіватися на адекватність пропонованих для Архієрейського Собору РПЦ рішень – немає підстав.

Цей Московський Патріарх вже нічого конструктивного не здатен ані запропонувати, ані вирішити. Здається, в МП складається ситуація, яку сам Кирил Гундяєв, тоді ще перший претендент на патріаршество, відверто описав відразу після смерті попередника: «Бывает так, что иногда Господь некоторое время даёт Церкви некое испытание, когда во главе её стоит человек престарелый и практически уже не способный к управлению. Это очень трудное время для Церкви…

Залишається лише просити у Бога, щоби Він заради блага всієї Церкви не попустив патріарху Кирилу Гундяєву натворити ще більших бід, не дав ще більше поглибити розділення і не допустив остаточно перетворити Московський патріархат на сектантську самозамкнену групу», – прокоментував дії РПЦ архиєпископ Зоря.

Джерело: risu.ua

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal