На Кіпрі судять митрополита, який виступав проти ПЦУ | ФОТО

In other languages: ELBG


Митрополит Морфський Кіпрської православної церкви Неофіт (Масурас) постав перед окружним судом Нікосії. Про це повідомляє Духовний фронт України.

Митрополит Морфський не допустили до суду, оскільки він відмовився носити маску, яка є абсолютно обов’язковою у приміщенні на Кіпрі. Його адвокат протестував проти рішення суду не допустити його, але воно не було поважане. Судове засідання призначено на вересень.

Справа в тому, що він відмовився сплатити штраф у розмірі 300 євро за порушення заходів проти коронавірусу.

Митрополита, який виступав проти визнання Православної церкви України, звинувачують в порушенні карантинних норм під час богослужіння і хресного ходу 6 січня, на свято Богоявлення.

На початку поточного року через пандемію коронавірусу на Кіпрі діяли карантинні обмеження, за якими богослужіння в храмах можна було здійснювати в присутності не більше 75 осіб.

У січні митрополита Неофіта викликали до слідчого комітету для пояснень після того, як він звершив літургію на Богоявлення за участю великої кількості вірян, 10 з яких не побажали вдягнути маски.

Раніше синод Грецької Православної Церкви просив обмежити діяльність митрополита Мофського Неофіта, який проповідував теорії змови і антивакцинацію.

Варто зазначити, що Неофіт був одним із небагатьох єрархів Кіпрської ПЦ, які виступали проти визнання ПЦУ. Цю ситуацію у російському медійному просторі намагались продемонструвати, як атаку Грецької Церкви на Кіпрську Церкву, хоча це не так. Обурення в Грецької Церкви викликали конспірологічні проповіді Неофіта, а не вся Кіпрська Церква.

Це підтверджує і той факт, що звернення Елладської церкви зачитав предстоятель Кіпрської Церкви Хризостом, який попросив митрополита Неофіта «поважати бажання священного синоду Грецької Церкви і припинити конкретні проповіді».

Неофіт відомий своєю прихильністю до росіян. За домовленістю з владою частково визнаної держави – «Північного Кіпру» Неофіт відвідував Гюзельюрт (Морфу), де опікувався російськомовними вірянами.

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal