Вселенський Патріарх Варфоломій зустрівся з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій | ФОТО

In other languages: BGEL – EN


Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій під головуванням Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, зустрілася з Вселенським Патріархом Варфоломієм, архиєпископом Константинополя – Нового Риму, який з нагоди 30-річчя відновлення Незалежності України перебуває з офіційним візитом в Україні. Зустріч відбулася 23 серпня 2021 року в Київській православній богословській академії з ініціативи Патріарха Варфоломія.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній розповів поважному гостю, що через роки співіснування християн різних сповідань, мусульман та юдеїв, а також через тривалі антирелігійні гоніння, в Україні склалась унікальна міжрелігійна атмосфера. Вже 25 років ВРЦіРО існує і співпрацює заради миру та взаєморозуміння. Завдяки цьому історичному досвіду представники різних релігійних спільнот можуть співпрацювати на основі взаємної поваги та рівних прав, долаючи суперечності й знаходячи консенсус попри різницю поглядів.

«Залишивши для інших форм діалогу питання, де ми маємо різний погляд, члени Ради зосереджені на тих речах, де ми маємо однакову, спільну чи близьку позицію», – зазначив Митрополит Епіфаній.

Вселенський Патріарх Варфоломій, завдяки своєму багаторічному досвіду міжхристиянського та міжрелігійного діалогу відомий у світі як «той, хто наводить мости», як ніхто розуміє складність, проте необхідність діалогічної взаємодії й співпраці між людьми. Він особливо відзначив роль Церкви у розв’язанні протиріч у суспільстві, адже вона здатна «використовувати єлей віри для заспокоєння та загоєння ран інших, а не для розпалювання нових пожеж ненависті».

«Це знак надії, що незважаючи на жахи XX століття, найбільш жорстокої ери в історії людства, наше розуміння діалогу стає все більш вагомим інструментом для побудови мостів та примирення», – наголосив Вселенський Патріарх Варфоломій.

«Ваша Всесвятосте, ми дуже дякуємо за це ваше унікальне запрошення. Це ви запросили сьогодні нас і дали нам можливість цієї унікальної історичної зустрічі під час вашого візиту до України з нагоди 30-ї річниці нашої Незалежності», – сказав Блаженніший Святослав, звертаючись до Вселенського Патріарха на початку зустрічі.

Глава УГКЦ коротко представив Його Святості історію, спосіб і види діяльності Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій і подякував за постійну увагу до України: «Ви є добрим другом і приятелем України. Щороку ми з великою увагою слухаємо ваші звернення і послання, які спогадують трагічні сторінки нашої історії, зокрема ваші слова до світової громадськості про Голодомор як великий геноцид нашого народу».

Від імені всієї Ради Церков Блаженніший Святослав подякував Вселенському Патріарху за те, що він, як добрий пастир, відчуває і всі сучасні болі українського народу.

«Під час вашого візиту ви пом’янули наших героїв, наших воїнів, які віддали своє життя за незалежну Україну. Ви зустрілися з кримськими татарами, з біженцями з Криму, щоб відчути їхній біль. А сьогодні ми маємо можливість розповісти вам про широке релігійне життя в Україні і відчуваємо, що ви приїхали не тільки до православних, а й до всіх українців, незалежно від їх національної, етнічної, конфесійної приналежності. Від імені всього релігійного середовища ми сьогодні вітаємо вас у Києві», – наголосив Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав звернув увагу, що Патріарх Варфоломій на міжнародному рівні дбає про питання екології і захисту довкілля. «Україна позначена трагедією Чорнобильської катастрофи. І ми особливо відчуваємо, що сьогодні питання захисту довкілля стоїть у центрі уваги всього людства і, зокрема, релігійного товариства», – додав головуючий у ВРЦіРО.

Під час зустрічі було неодноразово згадано історичний візит в Україну святого Івана Павла ІІ, Папи Римського, у 2001 році, під час якого Єпископ Риму провів подібну зустріч з ВРЦіРО.

Крім того, під час зустрічі кожен з членів ВРЦіРО мав змогу представитися і коротко розповісти про Церкву чи релігійну організацію, яку представляє.

Блаженніший Святослав, вітаючи Його Святість Патріарха Варфоломія від імені Української Греко-Католицької Церкви, підкреслив, що для УГКЦ Константинопольська Церква є Церквою-матір’ю. «Ми, як Церква, що народилася в Хрещенні святого князя Володимира, дякуємо вам за світло Христового Євангелія, яке материнська Церква дарувала нам тут, в Україні. Ми з вдячністю розбудовуємо і несемо це Євангеліє. Дякую за кожну можливість із вами зустрічатися і сподіваюся, що діалог і співпраця будуть тільки розвиватися», – сказав Глава УГКЦ.

На завершення зустрічі Його Всесвятості подарували пам’ятну медаль, присвячену 25-річчю ВРЦіРО.

Джерело: pomisna.info

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal