Елладська Церква засудила дії ієрархів, які критикували визнання ПЦУ, заходи щодо боротьби з коронавірусом, поширювати фейкові новини та за інші порушення

In other languages: GRBG


В Елладській Православній Церкві засудили дії ієрархів, які критикують визнання ПЦУ, звинувативши їх у неповазі до церковної влади та розхитуванні єдності Церкви Греції зі Вселенським Патріархатом.

Як повідомляє видання ageliaforos.com, синодальний комітет з доктринальних і канонічних питань Елладської Православної Церкви сформулював претензії до двох митрополитів, які виступили з критикою визнання ПЦУ, а також з критикою заходів із боротьби з коронавірусом.

Комісія з догматичних та канонічних питань Священного Синоду Грецької Церкви розпочала церковне провадження проти митрополита Кітірського Серафима та митрополита Етолії та Акарнанії Косми за вчинення ряду церковних порушень у період Великодня:

 1. поширювати фейкові новини
 2. за нехтування встановленою церковною владою
 3. для богословської омани (богословської помилки)
 4. за моральну відповідальність за недисциплінованість віруючих до вказівок держави та Церкви у кримінальному та небезпечному ступені щодо здоров’я населення
 5. за недисциплінованість
 6. за найсуворіший ступінь скандалу віруючих

Крім того, члени комітету дійшли висновку, що своїми листами і різко негативною позицією щодо ПЦУ митрополити «розхитують єдність Церкви Греції зі Вселенським Патріархатом в православних питаннях і ставлять під сумнів його канонічні привілеї».

Постійними членами Комісії є:

 • Високопреосвященний Митрополит Дідимотіхон, Орестіда і Суфлі пан Дамаскин
 • Високопреосвященний Митрополит Мессінський, пан Хризостом
 • Високопреосвященний Митрополит Арти, пан Каліник
 • Високопреосвященний Митрополит Кіфісійський, Амарусійський та Оропоський пан Кирило
 • Вчений пан Власіос Фідас, викладач Національного та Каподістрійського університету в Афінах
 • Вчений пан Георгіос Андруцопулос, викладач Національного та Каподістрійського університету в Афінах

Грецькі ЗМІ повідомляють, що синодальний комітет з доктринальних і канонічних питань Елладської Православної Церкви порушив справу проти зазначених митрополитів.

Джерело: religionpravda.com.ua

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal