Доки в Україні буде Московський Патріархат – війна не закінчиться, – ветеран АТО


Станіслав Прощенко – учасник бойових дій, приватний підприємець і громадський активіст. Він мав невеликий бізнес у Ніжині, у 2014-2015 роках воював на Донбасі у складі 41-го батальйону тероборони “Чернігів-2”, а після повернення з фронту став засновником кількох ГО, зокрема Ніжинської спілки ветеранів АТО “Патріот”.

Один із напрямків, яким активно переймається Прощенко – допомога сільським громадам Чернігівщини в переході з так званої УПЦ Московського Патріархату до помісної Православної Церкви України. І, слід визнати, це йому непогано вдається, розповідає Новинарня.

За словами ветерана, у прибічників УПЦ МП – повністю проросійські наративи.

“…батюшка заявляв на камеру: “Небесну сотню розстріляв сам Порошенко і його люди…” Вони кажуть: “Ваших хлопцев убивает Верховная Рада и те, которые там сидят, а не Путин. Путин не убивает!”. Вони ж і під час проповідей у церквах “наливають” таке проти України, що через верх іде. Це нас дуже бентежить. Крім того, в них там, практично в кожного є зброя неофіційна, вони нею хваляться. А що там ще в тих монастирях, ніхто не знає…”, – каже Стас.

За його словами антимосковські настрої в більшості сіл по області – майже всі готові перейти. Але юридично поки що немає можливості.

“Хоча ПЦУ й томос уже отримала… Але буває, що все село стає заручником 5-12 чоловік, які тримають документи на релігійну громаду і на користування церквою, і вони їх не віддають. Наприклад, Парафіївка. Там із 230 чоловік 228 проголосувало за перехід. І ми два роки воювали, щоб перейти під ПЦУ і забрати ту церкву”, – зазначає він.

Ветеран зазначає, що раніше в нього було одне бажання – виграти війну. Зараз – виграти війну, і щоб Московія розпалася.

“А якщо ми отут в Україні залишимо Московський Патріархат, це буде ракова пухлина. Вона рано чи пізно вибухне й буде нас нищити. Вона буде сидіти так, як зараз, кілька десятків років, але вона відіграється на наших дітях й онуках. Нас уже не буде, а діти будуть знову з кров’ю і з війною розгрібати оте все. Вони (МП) зміцніють, наберуться сили і приведуть знову до такого моменту. Тому мене не влаштовує просто перемога над кацапами. Потрібно ще вичистити з України їхню церкву”, – вважає воїн.

За його словами, їхні виборці в більшості голосують за того, за кого каже їхній піп. І  в церкві їм промивають мізки дуже довго.

“А вже у 2014-му монахи Святогірської лаври підтримували окупантів, і зброї було там просто жах! Московські попи все переховували — і бойовиків, і зброю… Коли ми там стояли на блокпосту, в Лимані (сусіднє місто зі Слов’янськом, який навесні і на початку літа 2014 року був базою бойовиків Гіркіна – “Н”), ми говорили з місцевими на цю тему. Це там ні для кого не було секретом. Той самий Гіркін в інтерв’ю казав, що його охорона складалася з монахів Московського Патріархату. Це “рашизм”, гібрид фашизму і православ’я.

Тому ми маємо розбудовувати Українську церкву”, – заявляє Стас Прощенко.

Джерело: religionpravda.com.ua

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal