Грузинська патріархія дозволила священникам не допускати ЗМІ в храми

In other languages: EN – EL – BG – GEO


Патріархія Грузинської Православної Церкви виступила із заявою, якою фактично анонсувала відмову від надання будь-яких коментарів тим ЗМІ, що критикують Церкву.

Так в Грузинській ПЦ відреагували на те, як в медіа висвітлюють масові заворушення в Тбілісі 5-6 липня. Тоді натовп напав на журналістів, в цілому постраждали 53 співробітника ЗМІ. Цивільні організації, опозиція і самі журналісти заявляють, що серед підбурювачів були і священнослужителі.

У своїй заяві Патріархія визнає, що окремі духовні особи тоді вчинили «певні проступки». При цьому заявляє, що відбувається цілеспрямоване узагальнення окремих випадків і акцентування на насильство з боку служителів Церкви.

Як зазначається в тексті, конкретні телеканали «озвучують упереджені оцінки і безпідставні звинувачення, цілеспрямовано перекручують факти та провокаційними питаннями намагаються вивести респондента з рівноваги».

«Ці журналісти хочуть перетворити подвір’я храму в місце для політичних дебатів і образ, показати окреме релігійне вчення, у вигляді політичної заяви, і представити його як причину проблем. Водночас вони не цураються вдиратися в особистий простір простих громадян без дозволу і ставити простих людей в незручне становище», – заявили в Патріархії.

«Виходячи з цього, окремі люди або настоятелі храмів можуть письмово звернутися до керівництва тих чи інших телеканалів і повідомити їм, що не бажають комунікації з їх журналістами, оскільки створюються скрутні обставини. Також доцільно розмістити відповідну заяву на вході у двір храму».

Як відзначають в Грузинській Патріархії, в разі невиконання журналістами цих вимог, поліція буде зобов’язана обмежити їх переміщення на території храмів.

Джерело: religionpravda.com.ua

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal