Я пообіцяв Богові, що до кінця життя служитиму недужим, – митрополит ПЦУ Сергій


Історією свого покликання поділився митрополит Донецький і Маріупольський ПЦУ Сергій Горобцов під час онлайн-зустрічі із молоддю. Організувало захід Синодальне управління у справах молоді ПЦУ, повідомляє Духовна велич Львова.

Митрополит, який віддає багато зусиль соціальному служінню, поділився, що колись тривалий  час провів у лікарні, й тоді пообіцяв Богові до кінця життя служити недужим.

Він розповів історію, як старшокласником захистив жінку з дитиною від хуліганів, але отримав ножове пораннення. Подальші події вплинули на його життєвий вибір.

“Декілька днів я був у реанімації, у лікарні провів два з половиною місяці. Там, я зрозумів, що треба якось по-іншому жити адже, у будь-який час, Господь може тебе забрати. Щось треба зробити таким чином, щоб тобі не соромно було потім предстати перед Господом Богом. Батько  був військовослужбовцем і привіз до мене священника, він посповідав і причастив мене. А потім шепнув: “Читай Ісусову молитву, молись і все буде добре – з тебе буде дуже добрий священник”, – розповів митрополит ПЦУ.

Коли він закінчив духовну семінарію, вступив в академію, разом із друзями-священниками відкрили перший в Україні хоспіс – будинок милосердя, який зараз, на жаль, на тимчасово окупованій території.

“Там мешкають люди похилого віку, ті від яких відмовилися близькі, рідні, онкологічні хворі, дуже багато самотніх людей. Багато додалося людей, які постраждали внаслідок війни, навіть є такі бабусі і дідусі, які  втратили кінцівки. Церква допомагає і морально, і матеріально, і фінансово. Це був такий фундаментальний крок у моєму житті, що я обрав саме Церкву, не просто як обрядову структуру, а Церкву, яка займається не тільки богослужіннями, виконує треби, обряди, але займається допомогою немічним, потребуючим людям”, – поділився ієрарх.

Зараз  у Православній Церкві України діє “Eleos-Ukraine”, відділ соціального служіння, у багатьох єпархіях є представництва, які займаються соціальним служіннями, проектами, покликаними допомогти людям з онкологічними захворюваннями, орфанним хворим, вимушеним переселенцям, тим, хто прикутий до ліжка.

Джерело: religionpravda.com.ua

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal