Спроба створити новий центр Православ’я поставила РПЦ в ряд роскольницьких церков – грузинський богослов


Розрив євхаристійного спілкування з Матір’ю-Церквою Константинопольською патріархією і спроба створити нову орбіту і центр Православ’я загнала РПЦ в глухий кут і поставила її в ряд розкольницьких церков.

Про це пише грузинський доктор богослів’я Мамука Путкарадзе у своєму ЖЖ.

«Екстрене скликання Синаксисі в Аммані, нібито з ініціативи єрусалимського патріарха Феофіла III і відмова Грузинської Православної церкви і її Предстоятеля дали Московської патріархії чіткий сигнал, ГПЦ вже не можна вважати своїм сателітом і напевно варто від неї чекати визнання ПЦУ. Тим часом багато впливових членів Синоду ГПЦ відкрито і публічно говорять про підтримку Православної церкви України і її предстоятеля, митрополита Київського і всієї України Епіфанія», – зауважив він.

Богослов також зазначив, що у Грузинській Православній Церкві навряд чи знайдуться противники ідеї церковної незалежності України і зацитував інтерв’ю митрополита Потійського і Хобського Гріголі: «Надії українського народу нам дуже близькі і зрозумілі. Українці – народ, який вічно бореться за свободу, зберігає вірність Православ’ю і шукає порятунок під покровом Пресвятої Богородиці».

Мамука Путкарадзе пише, що Московська патріархія звичайно чекала від Грузинської повної підтримки і солідарності і чекала хоча б натяку про нібито «неканонічні дії», пов’язаних з Україною Вселенського патріарха Варфоломія, але замість цього отримала відмову Католикоса-Патріарха Ілл’ї їхати в Амман.

«Це рішення Патріарха продиктовано аж ніяк не образами на РПЦ, причин на які за століття «спілкування» з нею у ГПЦ накопичилося дуже багато. Причина в піклуванні про збереження єдності в родині Помісних Православних церков, і хоча непряме, але все-таки визнання Першості Вселенського престолу і його право дарувати автокефалію Помісним Церквам. Звичайно така позиція ГПЦ йде в розріз інтересами РПЦ, і тому на адресу першої зазвучали неприкриті погрози і шантаж», – пояснив богослов.

Джерело: df.news


 

Donate to Doxologia Infonews

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

 

Follow us on Twitter:

@doxologiainews

 

Follow us on Facebook page:

@doxologiainfonews

 

Join our Facebook group:

@doxologiainfonews.group

 

Follow us on Instagram:

@doxologiainfonews

 

Follow us on ВКонтакте:

@doxologiainfonews

 

Join our Telegram channel:

@doxologiainfonews

 

Subscribe to us on YouTube:

@doxologiainfonews


✎ КОМЕНТАРИ • COMMENTS ✎

ПОСЛЕДНИ ПУБЛИКАЦИИ