Православні білоруси стали на захист архієпископа Артемія, відстороненого Синодом РПЦ | VIDEO

In other languages: GRBY BG


На платформі Change.org з’явились одразу дві петиції, викликані відстороненням від служіння архієпископа Білоруського екзархату Російської православної церкви Артемія (Кищенка) – єдиного архієрея БПЦ, який засудив фальсифікацію виборів та насильство у відношенні учасників мітингів у Білорусі.

Про це інформує Хартыя’97%” з посиланням на Белсат.

“Ми закликаємо вас відкинути страх перед тими, хто має владу, і проповідувати прямо і відкрито про Божі заповіді “Не убий”, “Не свідчи неправдиво”, “Не укради”. Домовленості з міністерствами та відомствами, які несуть руйнування та смерть, приведуть до великих трагедій, бо дім, який розділився сам у собі, не вистоїть”, – написали автори першої петиції, звертаючись до Синоду Білоруської православної церкви.

У документі називається гріхом та ганьбою той факт, що Церква Білорусі не виступила на захист несправедливо ув’язнених та закатованих. Автори петиції закликали до збереження цілісності Білоруської православної церкви і не дати антицерковним силам втручатись у життя парафій та єпархій.

В іншій петиції, що адресована Синоду Російської православної церкви, стверджується, що відсторонення від служіння архієпископа Артемія (Кищенка) має бути скасоване.

“Ми заявляємо про своє несприйняття як вашого рішення, так і відповідного клопотання Синоду БПЦ. Наскільки нам відомо, архієпископ Артемій не просив про вихід на спокій і прекрасно справлявся з управлінням єпархією”, – йдеться у другій петиції.

Автори документу переконані, що архієрей був відсторонений від служіння лише тому, що його голос є неугодний владним структурам, які “руками церкви” вирішили позбавитись від нього. А це, у свою чергу, знищує довіру суспільства до церкви.

У виданні нагадують, що архієпископ Гродненський Артемій (Кищенко) 9 червня був відправлений у відставку Синодом РПЦ за звинувачення владних структур Білорусі у фальсифікації результатів виборів та застосування насильства у відношенні учасників мирних акцій протесту.

Замість нього на тому ж засіданні Синоду РПЦ було призначено єпископа Антонія (Дороніна), який навпаки забороняв священникам брати участь в акціях протесту та висловлюватись на суспільно-політичні теми.

Джерело: df.news

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal