Осем църкви в Сидни ще бъдат временно затворени за вярващите заради ковид ситуацията

In other languages: EN
Автор: Александър Иванов
В Сидни, особено в райони, където е отчетено тревожно увеличение на ковид случаите, ще бъдат затворени за вярващите осем църкви.
В обръщение на Архиепископ Макарий се казва: „С голяма тъга проследявам неприятните събития по отношение на увеличените ковид случаи, което се случва през последните дни в Сидни. Поради тази причина отново съм принуден да предприема строги мерки за опазване общественото здраве.“
Според информацията, в осем църкви богослуженията ще продължат да се отслужват, но в присъствието само на свещеника и псалта. Вярващите няма да могат да присъстват. Други Тайнства и погребения, ако е възможно, трябва да се извършват в други енории, които не са засегнати – но само в присъствието на най-близките.
