Вірян і духовенство утримують в УПЦ МП, обіцяючи «правильний» Томос від Кирила — речник ПЦУ | VIDEO

In other languages: BG


Речник ПЦУ, архієпископ Євстратій Зоря в інтерв’ю Сакену Аймурзаєву на YouTube каналі DetectorUA  розповів «останню байку, якою зараз живиться середовище МП».

Йдеться про чутки, що на Архієрейському соборі у Москві, який відбудеться наприкінці 2021 року, Патріарх Кирило видасть УПЦ МП Томос про автокефалію.

«І цю автокефалію одразу визнають 11 Церков, тому сидіть тихенько, нікуди не рухайтесь. Навіть якщо ви за автокефалію, дочекайтесь цієї «правильної автокефалії», – переповів архієпископ Євстратій.

Однак, наголосив він, уся попередня історія показує, що ця обіцянка є своєрідною «морквинкою для віслючка», щоб утримувати вірян і духовенство у юрисдикції МП в Україні.

Також речник ПЦУ прокоментував можливість мирного співіснування з Московським Патріархатом в Україні.

«Проблема співіснування полягає в тому, що в Московському Патріархаті, попри вже понад 30 років історії незалежності, досі існує думка, що все це тимчасове, Україна — тимчасове. «Ну поиграются хохлы в свою незалежность» і все повернеться», – зауважив священнослужитель.

Він додав, що мирне співіснування можливе, але воно завжди ґрунтується на рівності.

«МП достатньо одного — визнати, що Українська Церква існує. Вони не зобов’язані належати до неї, хоча за Томосом мають. Але є у нас така історична канонічна аномалія. Ніхто насильно виправляти це не буде. Але просто визнати, що ми є, що ми є православні, що ми є Церква. А вони бояться цього з одної простої причини, тому що взяли собі за основу ексклюзивістську модель, що тільки вони є Церква, що тільки вони і більше ніхто. Вони розуміють, якщо визнають, що поруч може існувати ще хтось, вони втратять…», – зауважив священнослужитель.

На запитання інтервю’ера, чи не хоче архієпископ Євстратій, який є керівником Чернігівської єпархії, домогтися того, щоб у Чернігові була лише ПЦУ, той сказав: «Це неможливо. Тільки в тоталітарній державі можливо насадити примусово якесь одне віросповідання. В автократії, в диктатурі. В демократичній державі це неможливо».

Джерело: religionpravda.com.ua

Читайте також: 

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal