Митрополит Переяславський і Вишневський Олександр: Всі помісні церкви мають вести екуменічний діалог з Римо-католицькою Церквою

In other languages: BG


Митрополит Переяславський і Вишневський Православної церкви України Олександр (Драбинко) вважає, що екуменічних діалог з Римо-католицькою церквою повинні вести всі Помісні православні церкви.

Про це Драбинко розповів у своїй доповіді «Екуменічна концепція УГКЦ – православна рефлексія», яку він опублікував у Facebook.

На його погляд, в екуменічній концепції УГКЦ не вистачає усвідомлення єдності вселенської Православної церкви як суб’єкта діалогу.

«Українські православні Церкви і Константинополь сприймаються майже як самодостатні Церкви. Тоді як ПЦУ, РПЦ, Константинопольська ПЦ – тільки помісні структури єдиного кафоличного Православ’я», – зазначив Драбинко.

Митрополит додав, що діалог повинен вестися на всіх рівнях і з залученням максимально широкого кола помісних Православних церков, особливо першого православного престолу – Константинополя.

Драбинко також підкреслив, що жодні значні рішення не можуть бути прийняті ПЦУ без участі всієї повноти вселенського православ’я, в іншому випадку вони цій єдності можуть нашкодити.

На його думку, інші Православні церкви потрібно залучати до внутрішньоукраїнського православно-католицького діалогу, що допоможе скріпити міжправославну єдність.

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal