Начало » Other languages » Українська » Майже 700 років Українська Церква була частиною Константинопольського Патріархату — Юраш | VIDEO

Майже 700 років Українська Церква була частиною Константинопольського Патріархату — Юраш | VIDEO

In other languages: BG


Українська Церква протягом сімох століть до передачі у підпорядкування Російській Церкві була частиною Константинопольського Патріархату і з цим не можна не рахуватися.

Таку думку висловив керівник відділу з питань релігій у Кабміні Андрій Юраш у черговому випуску «Детектор. Інтерв’юер» з ведучим Сакеном Аймурзаєвим, коментуючи помісну традицію у Вселенській Православній Церкві.

Зокрема він зауважив, що автокефалія Української Церкви стала можлива не тільки дякуючи добрій волі самого Патріарха Варфоломія, а й завдяки підтримці цього процесу з боку великої кількості єрархів Константинопольської Церкви, які добре знали ситуацію в Україні і підтримували Патріарха як рушійного головного діяча у визнанні автокефалії й наданні Томосу.

Таким чином, очевидно, що Константинопольська Патріархія як Церква-Матір продовжує цікавитися долею Церкви-доньки і підтримувати її.

Юраш наголосив, що у цьому процесі є багато історичних підстав. Прогулюючись повз Андріївську церкву, він зауважив, що вона була збудована у 18 сторіччі, коли територія України була напівнасильно приєднана до Російської Церкви.

Джерело: Релігійна правда

Support Doxologia Infonews to continue receiving quality church, religious news

Donate to Doxologia Infonews. Your support is invaluable to us. Thank you!

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46BPBI88984030687601

or through PayPal