Напередодні Великодня Церкви закликають очистити кладовища від пластикових вінків та квітів

Львівська мерія ініціювала онлайн-нараду з представниками усіх християнських конфесій міста. Питання, яке обговорювали, – екологічна ситуація в країні та місті, а також шкода, яку завдає довкіллю пластик. Актуальною ця тема стає саме зараз – напередодні Великодня, адже більшість містян понесуть на могили своїх померли пластикові вінки та квіти.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

За результатами зустрічі буде підготовлено звернення Ради Церков до вірян, інформаційно-роз’яснювальні афіші, а також соціальну рекламу, для інформування про шкоду та альтернативу пластику, та формування екологічної свідомості у громади.

«Питання екології, і в місті, і в нашій країні, стоїть досить жорстко, бо є багато моментів, які не вирішені законодавством, а також є багато моментів, через відсутність екологічної свідомості у громадськості.

Тому, в період входження і підготовки до Великодня ми вирішили звернутися до духовних наставників громади, аби частково вирішити екологічну проблематику міста. Адже однією з негативних традицій, яка склалася в пострадянський період, – є принесення на цвинтар пластикових квітів. А пластикові квіти, насправді, це не є вияв поваги до померлого – це є сміття, яке шкодить довкіллю. Пластикові відходи сотні років розкладаються на полігонах, а коли їх палять, то це дуже небезпечні викиди в атмосферу.

Їм є альтернатива – це посадити живі квіти, газонну траву, чи поставити свічку.

Тому хочемо, щоб люди переглянули свої звички і не несли на могилу сміття, а щиру молитву», – розповіла Ірина Оршак, радник міського голови Львова.

Під час обговорення усі були одностайні в тому, що важливо дбати за екологію, адже шкода довкіллю є порушенням Заповіді Божої. У підсумку було запропоновано кілька спільних рішень, які для вирішення питання з використанням пластику на цвинтарях.

«Результатом наради стало те, що ми прийняли кілька важливих рішень. Перше – буде підготовлено звернення нашої Ради єпископів до львів’ян на тему екології і захисту довкілля. Друге – будуть розроблені афіші з рекомендаціями для парафіян, про шкідливість пластику, та які є альтернативи у період вшанування своїх рідних. Ці афіші будуть розміщені на дошках оголошень біля храмів. І третє – соціальна реклама по місту.

Сподіваємося, що всі церкви відмовляться від пластику і використання його у своїй практиці, донесуть цю інформацію своїм вірянам, і в такий спосіб ми зможемо виконати одну із заповідей Євангелія – «Не вбий».

Тому, працюємо спільно з церквою в цьому напрямку. Приємно, що всі церкви солідарні у цьому питанні і готові спільно працювати, щоб цю проблему вирішити і дбати за наше довкілля», – наголосив Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови».

Джерело: РІСУ


 

Donate to Doxologia INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

 

Follow us on Twitter:

@doxologiainews

 

Follow us on Facebook page:

@doxologiainfonews

 

Join our Facebook group:

@doxologiainfonews.group

 

Follow us on Instagram:

@doxologiainfonews

 

Follow us on ВКонтакте:

@doxologiainfonews

 

Join our Telegram channel:

@doxologiainfonews

 

Subscribe to us on YouTube:

@doxologiainfonews


✎ КОМЕНТАРИ • COMMENTS ✎