Священник відкрив ферму та сироварню, щоб підтримати людей з інвалідністю | ВІДЕО & ФОТО

In other languages: BG

Священник УГКЦ на Львівщині за ґрантові гроші збудував ферму та сироварню, поруч — навчально-реабілітаційний центр для людей з інвалідністю. Отець Михайло мріє навчити їх сироварінню, садівництву та дати гідну роботу. Про це повідомляє Суспільне.

Зараз на фермі священника є понад 30 тварин, серед них: альпаки, кози та вівці. З їхнього молока працівники виготовляють понад 10 видів сиру.

“Це вже “під французькі”: з пліснявою синьою, наприклад, чи з зеленою. Для того, щоб зробити такий сир, ми додаємо певні інгредієнти, а потім робимо проколи. Завдяки цьому, там де повітря доходить, утворюється пліснява”, — каже священник.

На сироварні є холодильники, потрібні форми для твердих сирів та головне – пастеризатор.

Ферму збудували за гроші фонду “Милосердний самарянин” та ґрант уряду Люксембургу. Окрім того, на території звели будинок, який у майбутньому буде навчально-реабілітаційним центром для людей з інвалідністю. Згодом це буде єдиний комплекс, у якому люди зможуть навчатись, працювати та соціалізуватись.

“Ми хочемо просто дати дітям і молоді з інвалідністю можливості, щоб вони працевлаштувалися. Молочна галузь така, що є елементи, де вони можуть спокійно це робити. Там і моторика рук може бути задіяна, коли, наприклад, виготовляєш сулугуні чи моцарелу”, — каже отець Михайло Сукмановський.

За словами священника Михайла Сукмановського, фонд “Милосердний самарянин” опікується більш ніж 20 людьми з інвалідністю. Незабаром охочих навчатимуть працювати в сфері сироваріння, фермерства, садівництва та сільського господарства.

У майбутньому на інклюзивній сироварні планують виробляти до 10 кілограмів сиру на день. Зараз родина священника оголосила збір грошей на закупівлю необхідного обладнання.

Джерело: Релігійна правда

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal