Поширення гендерної ідеології може мати важкі наслідки – предстоятель ПЦУ | ФОТО

In other languages: BG

Релігійні спільноти України всіляко підтримують протидію домашньому насильству та виступають за рівність прав жінок і чоловіків, однак не сприймають закладені у Стамбульську конвенцію ідеологічно забарвлені поняття «гендеру» та «гендерної ідентичності». Таку думку висловив митрополит Київський і всієї України ПЦУ Епіфаній 1 березня на зустрічі з керівником Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи Марією Мезенцевою, членом Постійної делегації Мариною Бардіною і радником керівника делегації з міжнародних питань Богданом Веселовським. Про це повідомляє пресслужба Київської митрополії ПЦУ.

У зустрічі також взяв участь заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Під час спілкування мова йшла про питання ратифікації Стамбульської конвенції. Митрополит Епіфаній та архієпископ Євстратій озвучили гостям позицію Православної Церкви України та загалом Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з цього приводу.

Було зазначено, що релігійні спільноти України всіляко підтримують протидію домашньому насильству та виступають за рівність прав жінок і чоловіків, однак не сприймають закладені у конвенцію ідеологічно забарвлені поняття «гендеру» та «гендерної ідентичності». Адже очевидно, що вони можуть тлумачитися не у значенні чоловічої чи жіночої статі, а окремо від статі, як певне особисте переконання. На думку релігійних діячів, схвалення таких поглядів в майбутньому може призвести до серйозних і цілковито неприйнятних наслідків, що вже зараз можна спостерігати на прикладі деяких інших країн.

Також митрополит Епіфаній розповів про ті проекти, які Церква уже створює для протидії домашньому насильству і допомоги тим, хто від нього постраждав.

Архієпископ Євстратій висловив думку, що задля боротьби з домашнім насиллям можна і варто використовувати національне законодавство й за потреби удосконалювати його. Саме з цією метою ВРЦіРО підтримала ухвалення минулим скликанням парламенту двох відповідних законів, які посилюють відповідальність за домашнє насильство та сприяють протидії йому. Окремої уваги заслуговує і той факт, що ратифікація Стамбульської конвенції передбачає подальший механізм зовнішнього контролю, коли за результатами перевірки на державу можуть бути накладені певні санкції.

Окрім того, сторони обговорили й низку інших актуальних питань. А саме, демографічну ситуацію і сімейну політику в Україні, становище ПЦУ та систематичні порушення прав людини в окупованому Криму та окремих районах Донбасу, передачу у власність Кримської єпархії ПЦУ приміщення кафедрального храму на честь святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі та проект Закону про Службу військового капеланства (№4626).

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal