Помер від коронавируса знаменитий сербський патролог і колишній єпископ Захумле-Герцеговини Атанасій (Евтіч)

In other languages:  SRB – BG – GR – EN – FR – RO – MK  – RUS GEO  PL – CZ – SK

Знаменитий сербський патролог і богослов, єпископ Сербської патріархату на спокої Афанасій (Евтіч) помер в місті Требінье (Боснія і Герцеговина) 4 березня на 84-му році життя, повідомляють Захумско-Герцеговинська єпархія Сербської православної церкви.

Єпископ Афанасій заражений коронавірусівBG з середини лютого 2021 року. 2 березня його стан різко погіршивсяBG.

Нехай Всемилостивий Господь упокоїть його душу!
Царство Небесне!
Вічна пам’ять!Зоран Евтіч народився 8 січня 1938 року в селі Брдаріці в Шабацком краї на заході Сербії. У 1958 році закінчив Бєлградську духовну семінарію, потім вступив на богословський факультет Белградського університету, але був покликаний в югославську армію. Після демобілізації, 3 грудня 1960, прийняв чернечий постриг від рук архімандрита Іустина (Поповича) постриг у монастирі Пустеля під Валево і продовжив навчання на Богословському факультеті до 1963 р У 1961 р висвячений в сан ієромонаха.

У 1964 році для продовження освіти спрямований в Богословську академію Константинопольського патріархату на острові Халки (Туреччина), потім навчався на богословському факультеті Афінського університету, де в 1967 році захистив докторську дисертацію «Екклезіологія апостола Павла по св. Іоанна Златоуста ». Продовжив наукову роботу в Свято-Сергіївському богословському інституті в Парижі, де викладав зведення до теології та патрологію з аскетикою і історію Церкви візантійського періоду.

Влітку 1972 року повернувся до Югославії, призначений керуючим будинку студентів при Богословському факультеті, а потім – доцентом кафедри патрології. Обирався деканом богословського факультету в 1980/81 і 1990/91 навчальних роках. У той період написав фундаментальну працю «Патрология».

7 липня 1991 висвячений на єпископа Банатського, в травні 1992 року призначений на Захолмско-Герцеговінскім кафедру (Боснія і Герцеговина). Через війну в цій країні кафедра була перенесена з Мостара в Требінье.

У 1994 році з ініціативи єпископа Афанасія відкрита духовна академія святого Василя Острозького в Србіне (Республіка Сербська, Боснія і Герцеговина). З 1999 року через травму єпископ Афанасій перебував на спокої в монастирі Тврдош під Требінье.

13 лютого 2010 року призначений керуючим Рашко-Призренської і Косово-Метохійской єпархією, але вже 20 травня того ж року звільнений від управління єпархією за станом здоров’я.

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal