Патріарх Сербський Порфірій: «Дії Константинополя в Україні не відповідають традиції Церкви» | VIDEO

In other languages: GREN – BG

У своєму першому телевізійному інтерв’ю сербському національному телебаченню РТС Блаженніший Сербський патріарх пан Порфирій висловився на багато тем, таких як ситуація в Сербському патріархаті, питання Косово, діалог з Римо-Католицькою Церквою, міжправославна сутичка між Москвою та Константинополем, Україна, і навіть для одностатевих шлюбів. Про це повідомляється OrthodoxTimes.com.

Що стосується України, Патріарх Порфирій сказав, що Сербський Патріархат є автокефальною Церквою, яка має свій внутрішній порядок, додавши, що на даний момент Патріархат в Сербії стоїть на боці Святих Канонів, а не Росії.

«Дії Константинополя в Україні не відповідають традиції Церкви. Ми на стороні порядку і Канону», – сказав Блаженніший.

Потім він додав, додавши, що: «Багато людей сказали б, що ми на боці Росії. Однак ми на стороні порядку і канонів».

Про реальні проблеми Сербської Церкви в Республіці Північна Македонія, Чорногорії, Косово, Хорватії, він додав, що, хоча він не був пророком, «подібні дії, як в Україні, більше не повторяться, оскільки це спричинило великі потрясіння у відносинах помісних церков». І це буде уроком для всіх.

До цього часу Сербський патріархат рішуче підтримував Москву та її дії. Покійний сербський патріарх Порфирій та єпископ Бацький Іриней заявили, що вони були на боці Москви щодо України, оскільки традиція та Святі канони були на боці Москви.

Однак, судячи з виваженої заяви нового сербського патріарха Порфирія, православна церква в Сербії відкидає позицію, що вона стоїть на боці Москви. Тобто Сербський патріархат вже на боці Святих канонів (як він їх розуміє), що є позитивним прогресом у Сербській церкві.

Ми сподіваємось, що пізніше в своїх інтерв’ю патріарх Порфирій прийде до висновку, що вони не тільки не повинні бути на боці Москви в цьому випадку, але й усвідомлюють, що це традиція та Священні Канони, які стоять на стороні Церкви-Матері, Вселенського Патріархату,і дії Вселенського патріархату в Україні точно керуються Святими канонами. Відповідно, і те, що дії Москви повністю суперечать Святим канонам.

Ще раз підкреслимо, що Україна ніколи не була в єпархії Московського патріархату, як відомо самому Московському патріархату, оскільки не має документа, який би довів протилежне (її теза).

Щодо одностатевих шлюбів, патріарх Порфирій сказав, що для Церкви шлюб між чоловіком і жінкою визначений у Старому Завіті, але він може зрозуміти людей, які мають такий тип сексуальної орієнтації, оскільки мають незліченні проблеми, тиск з різних країн і що вони повинні визначати власний статус.

Патріарх Порфирій сказав, що Церква повинна спілкуватися з усіма, намагатися вирішувати проблеми людей і, перш за все, свідчити про віру в Господа Ісуса Христа.

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal