Синод ПЦУ: Агресор використовує українських суддів, щоб зруйнувати Церкву й державу | ФОТО

In other languages: BGGRMK

У час російської гібридної агресії проти України агресор намагається використати прямий чи опосередкований вплив на окремих українських суддів, щоб зруйнувати державну незалежність України. Про це йдеться в заяві Священного Синоду ПЦУ, ухваленій 2 лютого.

У заяві, яку від імені Синоду підписав предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, наголошують, що суспільство і держава мають давати відсіч таким намаганням, а винні мають притягатися до відповідальності.

Синод Православної Церкви України на своєму засіданні 2 лютого розглянув поширену у відкритих джерелах інформацію щодо можливого незаконного впливу політиків проросійського спрямування, прихильників Московського Патріархату на ухвалення низки резонансних судових рішень.

Синод наголошує, що незалежність судочинства, ухвалення судами рішень виключно на основі норм права, законів, недопустимість зовнішнього втручання у здійснення правосуддя, особливо коли йдеться про прямий підкуп або інший корупційний вплив, мають суворо дотримуватися. Адже таким є не лише зобов’язання суддів перед світським законом, але і перед законом Божим.

Єпископи нагадують, що слово Боже називає нечестивцями тих, хто за хабарі викривляє правду під час судочинства.

Священний Синод особливо занепокоєний повідомленнями про намагання через судові рішення вплинути на релігійну ситуацію в Україні. Зокрема йдеться про намагання заблокувати дію та скасувати закон №2662, яким передбачено обов’язок релігійних організацій, що мають свій керівний центр у країні-агресорі, тобто в Російській Федерації, у своїй офіційній назві вказувати приналежність до такого релігійного центру.

Митрополія Московського Патріархату в Україні вперто ігнорує цей закон. Будучи справді частиною Російської Православної Церкви, як це зазначене у відповідних статутних документах обох структур, підпадаючи під ознаки, вказані у законі, релігійне об’єднання під назвою «Українська Православна Церква» та релігійні організації, що входять до нього, прикриваючись рішенням судді, що публічно демонструє прихильність до Московського Патріархату, вже два роки не виконують вимоги законодавства України”, – йдеться в заяві.

Як зазначається, керівництво релігійних організацій Московського Патріархату в Україні не може вносити змін до Єдиного державного реєстру, не може змінити вказаних у реєстрі керівників на інших, не може реєструвати нові релігійні організації. Однак замість того, щоби зробити одне з двох – або стати справді незалежним українським релігійним об’єднанням, вийшовши з російського підпорядкування, або виконати вимоги закону України, виклавши свою назву у відповідності до своєї справжньої юрисдикційної належності – Московський Патріархат в Україні покладає сподівання на скасування закону № 2662 Конституційним судом.

Синод зазначає, що приклад публічного викриття Сполученими Штатами Америки народного депутата України Андрія Деркача – особи, яка протягом тривалого часу мала і очевидно продовжує мати значний вплив на структури і керівництво Московського Патріархату в Україні, – як «активного російського агента» засвідчує, що такі «активні російські агенти» можуть бути і серед його колег.

Відтак використання ними або іншими проросійськими силами своїх впливів на судочинство насправді можна оцінити як ще один інструмент гібридної агресії Кремля проти України. Ми рішуче налаштовані протистояти цій агресії, та закликаємо до цього всіх, хто любить Україну, незалежно від ставлення до релігії”, – йдеться в заяві.

Священний Синод знову закликає керівництво Московського Патріархату в Україні не надіятися «на князів, на синів людських», на проросійських політиків та їхні впливи, а визнати правду, послідувати Томосу про автокефалію Української Православної Церкви і розпочати з Православною Церквою України конструктивний діалог.

Джерело: Релігійна правда

DONATE TO DOXOLOGIA INFONEWS

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46 BPBI 8898 4030 6876 01

or through PayPal