Київський Митрополит Епіфаній: «Сьогодні, в день 970-ї річниці з часу упокоєння великої княжни київської Ірини, ми піднесли до Господа молитви за спокій її душі, а також молилися за наших великих князів і правителів» | ФОТО

In other languages: BG

Український народ має знати свою правдиву історію, адже наші північні сусіди впродовж багатьох століть всіляко намагалися і зараз намагаються її привласнити, викривити, анексувати, а часто – безсоромно вкрасти. І одне з наших завдань як Церкви українського народу – відстоювати, відкривати, відновлювати сторінки нашої історії, нашої ідентичності. Адже ми з вами володіємо глибоким історичним корінням, бо буття нашої української держави та Української Православної Церкви сягає тисячолітньої давнини.

Сьогодні, в день 970-ї річниці з часу упокоєння великої княжни київської Ірини, ми піднесли до Господа молитви за спокій її душі, а також молилися за наших великих князів і правителів. Ще її чоловік, великий святий благовірний князь Ярослав Мудрий, прагнув мати в Києві митрополитом русича. І ми, згадуючи історію нашої Церкви, говоримо, що це прагнення до незалежності, до автокефалії, тривало вже тисячу років. Тому цей день справді особливий, адже ми запровадили добру традицію – збиратися і належно згадувати наших великих правителів київських князів, частина з яких є канонізованими, причисленими до лику святих. Проте є ще багато історичних постатей, які ми не повинні забути чи дозволяти іншим привласнити їх та видавати за свою історію.

Знаково, що храм Святої Софії Київської з тисячолітньою історією знову об’єднує нас у благій справі. Він багато про що може нам розповісти як з давньої історії, так і з новітньої – про визнання нашої Церкви, її утвердження та об‘єднання, яке відбулося 15 грудня 2018 року саме тут, на цьому священному місці. Ми зуміли об‘єднатись й утворити єдину помісну Православну Церкву України.

Тож дякуймо Богові за всі Його благодіяння до нас та пам‘ятаймо постаті, які трудилися і робили все від них залежне, щоби наша держава була сильною і потужною. І в цю вже тридцяту річницю відновлення нашої державної незалежності ми повинні згадувати тих, які були в основі, тисячолітній основі нашого українського буття. Нехай Господь упокоїть їхні душі в Царстві Небесному, а нам дає мудрість, дає силу і надалі робити все задля того, щоби зміцнювати нашу визнану помісну Українську Православну Церкву та українську державу.

Про це йдеться на офіційній сторінці Митрополита Київського і всієї України Епіфанія у Facebook.


Donate to Doxologia INFONEWS: IBAN BG83STSA93000024673844

 

Follow us on Twitter: @doxologiainews

 

Follow us on Facebook page: @doxologiainfonews

 

Join our Facebook group: @doxologiainfonews.group

 

Follow us on Instagram: @doxologiainfonews

 

Follow us on ВКонтакте: @doxologiainfonews

 

Join our Telegram channel: @doxologiainfonews

 

Subscribe to us on YouTube: @doxologiainfonews


✎ КОМЕНТАРИ • COMMENTS ✎

ПОСЛЕДНИ ПУБЛИКАЦИИ