Начало » Other languages » Українська » Опальний диякон РПЦ Кураєв розглядає апеляцію до Вселенської Патріархії

Опальний диякон РПЦ Кураєв розглядає апеляцію до Вселенської Патріархії

In other languages: BG GEO – MK

Позбавлений сану диякон РПЦ Андрєй Кураєв допускає можливість апеляції до інстанцій Вселенської Патріархії проти рішення єпархіального суду.

Про це написав сам опальний клірик РПЦ у своєму блозі.

Чи згодні московські каноністами з правом Вселенського патріарха приймати такі апеляції – питання десяте. Важливо, що він вважає себе вправі приймати і розглядати апеляції з усіх помісних церков. І його каноністи це право готові обґрунтувати. Протест Моспатріархіі буде позбавлений моральної сили, бо патріарх Кіріл канонізував митрополита Бенулеску-Бодоні, який в своєму, Вселенському патріархаті, був позбавлений сану, але перейшов в російську систему.

При моїй апеляції до Константинополя відкриваються дві можливості:
– Вселенський Патріарх відновлює мене в дияконському гідність, але вважає мене дияконом Московської Патріархії.
– Вселенський Патріарх відновлює мене в дияконському гідність і приймає в свій клір, формально приписуючи мене до якогось свого приходу в Європі (можливо, російськомовному).

В обох випадках я не зможу служити в Росії. Але зможу продовжувати вважати себе дияконом. І зможу іноді служити «на виїзді». Оскільки жодна інша помісна церква, крім московської, що не порвала євхаристійного та канонічного спілкування з Константинополем, в принципі константинопольський клірик може за наявності відповідних документів брати участь в службах у всіх них.

Це ще не моє рішення, це просто перебір можливостей.

Я уточнив: для Константинополя не має значення час подачі апеляції до них: чи пройде місяць після місцевого вироку або 20 років. Тому, якщо відчую екзистенціальну необхідність для мене в перебуванні у дияконів, я подам цю апеляцію.

Але те, що може стати великим полегшенням особисто для мене і на невеликий залишок мого земного життя, може виявитися невеликою проблемою для всієї всесвітньої православної церкви і на століття.

Джерело: Духовний Фронт України

Support Doxologia Infonews to continue receiving quality church, religious news

Donate to Doxologia Infonews. Your support is invaluable to us. Thank you!

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46BPBI88984030687601

or through PayPal