Начало » Other languages » Українська » Названо фінансово залежні від Москви православні Церкви, яким проблематично буде визнати ПЦУ

Названо фінансово залежні від Москви православні Церкви, яким проблематично буде визнати ПЦУ

Профессор Людмила Филипович

In other languages: BGMK

В коментарі для Gazeta.ua релігієзнавець Людмила Филипович наголосила, що процес визнання ПЦУ Православними Церквами світу й далі продовжуватиметься. Разом з тим експертка перечислала Церкви, яким це зробити наразі проблемно через тиск Москви.

Розмова відбувалася в контексті нещодавньої важливої заяви Патріарха Константинопольського Варфоломія, яка засвідчила підтримку ПЦУ з боку вселенського православ’я.

Українська помісна Церква стала не тільки просто 15-м записом у Диптиху, отримавши автокефалію і Томос. Ми стаємо незалежним, самостійним, повноправним суб’єктом православного юридичного та дипломатичного світу. Це означає, що процес визнання ПЦУ продовжуватиметься. Але не варто очікувати, що він буде швидкий. Сьогоднішнє православ’я перебуває у двополярному форматі: є Церкви, що тяжіють до Константинополя, є прихильні до Росії. Останні перебувають під великим тиском РПЦ, сидять на їхньому грошовому гачку. Тож Москва буде всіляко гальмувати їхнє зближення з Помісною Церквою України. Йдеться про Антіохійську, Сербську, можливо, Болгарську та Польську Церкви„, – пояснила екпертка.

За її словами, багато тут залежить і від України.

У цьому самому листі Константинопольський Патріарх наголошує на необхідності порядку та дотриманні правил. Якщо хочемо стати частиною цивілізованого православного світу, треба всіма силами намагатись уникати скандалів, які відбулися з колишнім очільником Київського Патріархату Філаретом. Він поїхав і почав утворювати власні єпархії в діаспорах. Хоча в нашому Томосі про автокефалію чітко зазначено, що діаспора перебуває в юрисдикції Константинополя. Тому Помісна Церква України має продовжувати свій шлях розвитку, для цього є всі умови. Проте будь-які спірні питання, моменти, які нас не влаштовують, повинні вирішувати на соборах„, – додає Людмила Филипович.

Джерело: Релігійно-інформаційна служба України

Support Doxologia Infonews to continue receiving quality church, religious news

Donate to Doxologia Infonews. Your support is invaluable to us. Thank you!

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46BPBI88984030687601

or through PayPal