“Рішення Архієпископа Хризостома було глибоко продуманим” – Євстратій Зоря

Лист Архієпископа Кіпрського Хризостома, надісланого до Вселенського Патріарха ВарфоломіяBG, свідчить, що його рішення було глибоко продуманим і внутрішньо аргументованим. Про це пише речник ПЦУ, архієпископ Євстратій Зоря на своїй сторінці в Facebook.

“Декілька акцентів з листа Блаженнійшого Архієпископа Кіпрського Хризостома, надісланого до Всесвятійшого Вселенського Патріарха Варфоломія:

1. Лист підписано 20 жовтня, тобто ДО першого поминання імені Блаженнійшого Митрополита Епіфанія у Диптиху (24 жовтня), в ньому Архієпископ інформує про свій намір розпочати поминання та обґрунтовує свої попередні й подальші дії.

Отже, маємо ще одне свідчення, що рішення було глибоко продуманим і внутрішньо аргументованим.

2. Обраний раніше Кіпрською Церквою «нейтралітет», на який посилаються 4 ієрархи, які виступили з промосковським протестом, мав дві основні причини, ЖОДНА з яких не пов‘язана з принциповим «невизнанням» Томосу про автокефалію.

а) Архієпископ вважає, що був потрібний час, щоби пересвідчитися у сталості ПЦУ та в тому, що вона не буде, як деякі інші новоутворені автокефалії, чинити щось не відповідне канонам; цей час вичерпаний і мета досягнута;

б) Архієпископ з відома Патріарха взяв на себе місію посередника для спілкування з іншими Предстоятелями, щоби всі Помісні Церкви визнали Томос. Цю місію надалі він не може виконувати через хворобу.

ТОМУ необхідність надалі відкладати офіційне долучення до Томосу – відпала.

3. Кіпрська Церква сама зазнавала неканонічного втручання у свої справи, тому розуміє, наскільки важливо, щоби Помісні Церкви дотримувалися визначеної канонічної території.

Україна не є канонічною територією Московського патріархату, а була від початку і до утворення ПЦУ – канонічною територією Вселенського патріархату. Отже посилання на те, ніби відбулося втручання на канонічній території РПЦ – безпідставні, навпаки – Російська Церква втрутилася на територію, яка їй не належала, чим спричинила тривалі проблеми, які слід було розв‘язати.

4. Лише давні Патріархати та Церква Кіпру мають автокафалію, затверджену Вселенськими Соборами. Всі решта отримали всеправославне проголошення цього статусу через рішення і Томоси Вселенського Патріарха. Тому немає жодних підстав зараз заперечувати цей порядок і цим підривати єдність Православ‘я”, – зазначив архієпископ.

Як повідомляла РП, опубліковано лист глави Кіпрської Церкви Хризостома ІІ, надісланий Вселенському Патріарху Варфоломію 20 жовтня 2020 року, в якому йдеться про рішення офіційно визнати ПЦУ.

✎ КОМЕНТАРИ • COMMENTS ✎