Начало » Other languages » Українська » Блаженнійший Митрополит Епіфаній висловив підтримку позиції Вселенського Патріарха у питанні Святої Софії та закликав молитися за Матір-Церкву

Блаженнійший Митрополит Епіфаній висловив підтримку позиції Вселенського Патріарха у питанні Святої Софії та закликав молитися за Матір-Церкву

In other languages: ENGRBG

4 липня 2020 р. під час проповіді на літургії у Михайлівському соборі Києва Блаженнійший Митрополит Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України, висловив підтримку позиції Вселенського Патріарха у питанні Святої Софії та закликав молитися за Матір-Церкву.

«Сьогодні хотів би закликати усіх піднести молитву про нашу Матір-Церкву Константинопольську і особисто про Вселенського Патріарха Варфоломія – сказав Його Блаженство. – Бо багато з вас, мабуть, знають, що у Туреччині точиться дискусія навколо можливості зміни статусу собору Святої Софії, яка майже століття є відкритим для людей усіх поглядів та сповідань місцем долучення до священної історії та до краси, діючи як світський музей. Такий статус був визначений засновником Турецької Республіки та її першим Президентом Ататюрком, і ми поділяємо думки і стурбованість Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія щодо того, які наслідки може мати перегляд цього рішення».

Предстоятель підкреслив особливу роль собору в історії прийняття християнства в Руси-Україні за часів святого князя Київського Володимира: «Собор Святої Софії у Константинополі для українського народу є особливим місцем, адже згідно з літописом саме в ньому посли великого нашого князя Володимира під час богослужіння відчули божественну присутність». Також Митрополит процитував уривок з літопису з їхнім свідченням: «Не знали ми, чи ми на небі були, чи на землі. Бо нема на землі такого видовища або краси такої, – не вміємо ми й сказати [про се]».

«Тож нехай Господь спрямує все до блага, щоби і надалі Свята Софія служила любові, миру та добру для всіх людей, до якого б віросповідання і нації вони б не належали» – завершив своє звернення Предстоятель ПЦУ.

Пресслужба Київської Митрополії
Української Православної Церкви (ПЦУ)

Джерело: Православна Церква України

Support Doxologia Infonews to continue receiving quality church, religious news

Donate to Doxologia Infonews. Your support is invaluable to us. Thank you!

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46BPBI88984030687601

or through PayPal