Начало » Other languages » Українська » Вселенський патріарх Варфоломій закликав Сербську церкву та Церкву Північної Македонії знайти взаємоприйнятне рішення щодо церковної проблеми

Вселенський патріарх Варфоломій закликав Сербську церкву та Церкву Північної Македонії знайти взаємоприйнятне рішення щодо церковної проблеми

 
Переклади: Соня Димитрова
 
Read in other languages GR – NMK – BG

 
 
Вселенський патріархат

 
КОМЮНІКЕ
 
Сьогодні, 13 січня, Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій після прохання до нього прийняв прем’єр-міністра Республіки Північна Македонія пана Олівера Спасовського, якого супроводжував його попередник пан Зоран Заєв з співробітниками пан Дане Талевський та пан Деян Сотіровські.
 
Мета візиту – обговорити церковну проблему в їхній країні. Під час зустрічі були підняті питання, яких обговорювалось на попередніх етапах переговорів. На зустрічі було висловлене бажання відновити канонічність тамтешньої Церкви під іменем Охридська архієпіскопія, як це було зроблено під час подачі Апеляції до Церкви-Матері.
 
При цьому було ухвалено рішення запросити до кафедри Вселенського патріарху представників Сербської Церкви, а також представників Скоп’є для проведення переговорів, щоб спробувати знайти взаємоприйнятне рішення.
 
Переговори відбулись у сердечній і щирій атмосфері. Пізніше високопоставлених відвідувачів було запрошено на трапезу до патріарха, а після цього вони вирушили назад до своєї країни.
 
Прем’єр-міністр та особи, які його супроводжували, висловили свою повагу та довіру до Церкви-матері, яка отримала благословення від тамтешнього кліру та народу.
 
У цій зустрічі разом із Вселенським патріархом взяли участь Високопреосвященні Митрополити Галлії Емануїл, Силіврії Максим, Андріанополя Амфілохії, а також архімандрит Йоаким, диякон Григорий, Головний секретар і відповідно заступник секретаря Святого і Священного Синоду, а також пан Констандинос Делікостандіс, архонт-викладач і директор Першого кабінету патріарха.
 
Від Головного секретаріату
Святого і Священного Синоду
 
Іншими словами Вселенський патріарх закликав Сербську Церкву зняти схизму з Церкви у Скоп’є, щоб розпочати процедури надання Томосу про Автокефалію Вселенським патріархом. Швидше за все Церкву буде відновлено під іменем Охридська Архієпіскопія, а не під назвою „Македонська Православна Церква“.
 
Від DOXOLOGIA INFONEWS можемо сказати: Дякувати Богу за все!
 
 
Support Doxologia Infonews to continue receiving quality church, religious news

Donate to Doxologia Infonews. Your support is invaluable to us. Thank you!

BANK: Eurobank Bulgaria AD (Postbank)

IBAN: BG46BPBI88984030687601

or through PayPal